Maharetli Ellerden Gelen Lezzet

Hakkımızda

 

Bilge Çiftliği Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, gıda sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Kimya Yüksek Mühendisi ve Gıda Hijyen Uzmanı Bilge Altınmakas Özgenoğlu tarafından 2015 yılında kuruldu. Bilge Çiftliği, küçük işletmelere ürün tedariği yaparak başlayan yolcuğuna, dev gıda firmalarına hizmet vererek devam etmenin gururunu yaşıyor. Firma ve kurumlara her daim kaliteli, doğal ve güvenli malzemelerin kullanıldığı, özgün reçetelerle hazırladığı Sandviç, Unlu Mamüller ve Atıştırmalık ürünlerini sunan Bilge Çiftliği üretimlerini İzmir’de Bornova-Işıkkent mevkinde konumlanan üretim tesisinde gerçekleştiriyor ve merkez İzmir olmak üzere tüm Türkiye’ye satışını gerçekleştiriyor. Bilge Çiftliği’nin hizmet verdiği firmalar arasında trend yaratan kafeler ve üçüncü nesil kahvecilerin yanı sıra kantinler, catering firmaları ve restoranlar yer alıyor. Lezzetli menülerinde yer alan Soğuk Sandviç, Donuk Sandviç, Kasa Önü Atıştırmalıkları, Sağlıklı Atıştırmalıklar, Donuk Berliner, Donut, Pastaların üretimi ve satışı Bilge Çiftliği tarafından gerçekleştiriliyor.

Açıldığı günden bu yana, Bilge Çiftliği’nin gıda alanındaki başarısı ve emeği üç ödül ile taçlandırıldı. Bilge Çiftliği’nin ambalajları, 2015’te Packaging of The World’un web sitesi üzerinden yayınlayarak tüm dünyayla paylaştığı, öne çıkan ambalajlara sahip uluslararası firmalar seçkisinde yer aldı. Ardından, Bilge Çiftliği 2016’da Capital ve Ekonomist dergilerinin düzenlediği “Anadolu Markaları” yarışmasında “Küçük İşletmeler” kategorisinde Birincilik Ödülü kazandı. 2017’de kurucumuz Bilge Altınmakas Özgenoğlu, Facebook She Means Business kapsamında en başarılı 20 Kadın Girişimci’den biri seçildi. Yenilikçi, çevreye duyarlı ve tescilli “Bilge Çiftliği” markası, şahıs ve kurumların doğal gıdaya ulaşabilmelerini kolaylaştıran bir ürün tedarikçisi olmasının yanı sıra, aynı zamanda doğal beslenme hakkında “bilgi” alabilecekleri ve farkındalık kazanabilecekleri bir platform olma idealini taşıyor. Bilge Çiftliği’nin logosunda göreceğiniz “baykuş”, gıda alanında markanın sahip olduğu bilgelik, tecrübe ve bilgi birikiminin yanı sıra, günümüzde büyük önem taşıyan ve yaygınlaştırmayı amaçladığı gıda farkındalığını simgeliyor.
 


Bilge Çiftliği serüvenimiz, doğallıktan uzaklaşan gıda sektörü ve beslenmenin insan hayatını ne kadar olumsuz etkilediğine dair farkındalığımız ile başladı. Bu doğrultuda firma felsefemizi Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Bireyler üzerine kurduk ve Yoğunlaştırılmış Kalite Kontrol ve Ar-Ge çalışmalarımız ile Türkiye'nin dört bir yanından özenle seçilmiş doğal gıdalarla hazırladığımız ürünlerimizi sizinle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. “Doğa bizim için çalışıyor, Biz de sizin için” sloganımızla katkısız, koruyucusuz ve gıda hijyenine uygun olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz lezzetli ürünlerimiz sayesinde tercih edilen tedarikçi olarak faaliyetimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

Referanslarımız

 

Bilge Çiftliği

Bilge Çiftliği gıda ürünlerinin sağlıklı olmasının yanı sıra, çevreye de saygılı bir şekilde üretilmesine önem verir.